Výroba noh, stolových podnoží a kovových částí kancelářského nábytku


Trocha z historie firmy...

Firma Josef Strnad byla založena panem Josefem Strnadem roku 1902 v Žamberku. Malá živnost zabývající se zpracováním kůží s původními čtyřmi zaměstnanci se po první světové válce díky rozvoji výroby přestěhovala do nového objektu v roce 1930. Tento objekt byl v letech 1939 – 41 přestavěn. Slibný rozvoj byl roku 1948 přerušen neoprávněným převzetím do národní správy, znárodněn a činnost firmy ukončena v roce 1951.

 

          

 

          

Rok 1910Rok 1930Rok 1946Rok 1950Rok 1991
Současnost

 


 

K obnovení činnosti firmy došlo až v roce 1991 díky snaze rodiny navázat na tradici v podnikání. Vkladem společníků a úvěrem poskytnutým Českou spořitelnou a.s. byly vytvořeny podmínky pro financování nových výrobních programů. V roce 1993 začíná firma realizovat nový výrobní program a to výrobu kovových částí ke kancelářskému nábytku pro firmu NO+BL Praha a pro další nábytkářské firmy Schejbal Choceň a Dřevotvar Znojmo.

 

Z důvodu nedostačujících výrobních prostor byla v roce 2002 přistavěna nová výrobní hala. K dalšímu rozvoji firmy došlo v roce 2006, kdy byly, společně s firmou NO+BL Žamberk s.r.o.,  zakoupeny 2 rozestavěné výrobní haly v Žamberku Dlouhoňovicích. Roce 2009 pak došlo k rekonstrukci jedné z hal a byla pořízena nová technologie práškové lakovny v hodnotě 7,5 mil. korun. Do této haly byla následně přemístěna expedice.

 

S postupem času, rozšiřováním výroby a výrobních kapacit se firma rozrostla z původních 4 na 30 zaměstnanců a upevnila své postavení na trhu v oblasti výroby kovových částí kancelářského nábytku. Jedná se především o stolové podnože, stolové nohy, centrální nohy a další příslušenství. Dále také atypická výroba či výroba dle dokumentace zákazníka a kooperace. To vše s ročním obratem cca 20 miliónů Kč. Vývoz v rámci EU činí cca 10% produkce firmy. V současné době má firma okolo 20 zaměstnanců. V roce 2013 byla rozšířena produkce o výrobu z nerezové oceli a úspěšně jsme dodali podnože do hotelů ve Francii a Německu.

 

 

Sídlo firmy - Žamberk, Lipová 566Lakovna a expedice - Dlouhoňovice, Dolečka 177Letecký snímekLetecký snímek